Z Nedošínského háje je malá chovatelská stanice, zaměřující se na chov jezevčíků dlouhosrstých trpasličích a králičích. Nyní vlastníme tři chovné feny: CH. GWENDY z Nedošínského háje (červená, králičí), HERBA z Nedošínského háje (černá s pálením, králičí) a ROUTA z Nedošínského háje a jednoho chovného psa: PAUL vom Nordender Rosengrund (hnědý s pálením, trpasličí). Smečku doplňují dvě veteránky: GWENDY z Kublova (černá s pálením, králičí) a ICH. CIBETKA z Nedošínského háje (černá s pálením, trpasličí).

V roce 2005 se naše chovatelké stanice rozšířila o mladou fenu katalánského ovčáka: SENDA de Valdegoscan.

Feny i štěňata s námi žijí v domácnosti.

Snahou naší chovatelské činnosti je odchovávat zdravá a životaschopná štěňata, s dobrými pracovními vlohami.

Kde nás najdete

Běchovice jsou jedna z městských částí Prahy. První zmínka o Běchovicích pochází z roku 1227 a součástí Prahy jsou od roku 1974. V centru Běchovic se nachází státem chráněná památka selské kultury - objekt Stará pošta.
Proč z Nedošínského háje?


Vackův chov pstruhů

Nedošín je malé vesnička poblíž Litomyšle. Z této vesnice pochází moje matka. V roce 1862 zde můj prapradědeček mlynář Kašpar VACEK založil první pstruhárnu na území Čech. Od té doby se zde pstruzi chovají nepřetržitě. Chov pstruhů se zde zachoval i v době, kdy byla pstruhárna majetkem státu, i po následné restituci v roce 1989, kdy se opět vrátila do rukou rodiny Vackovy.

Přečtěte si více

O Nedošíně a Nedošínském háji
O NEDOŠÍNSKÉM PSTRUHU


Fotografie z roku 1937 - VACKŮV CHOV PSTRUHŮ.


Fotografie z roku 1905 - na lávce před mlýnem v Nedošíně.


Fotografie z roku 1915 - sádka v Nedošíně.

O mně

Jmenuji se Zdeňka Veselá a jsem majitelkou chovatelské stanice "Z Nedošínského háje".

Narodila jsem se roku 1979. Od dětství jsem se zajímala o zvířata a jejich chov. Tento zájem mě dovedl až na Agronomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a také k chovu čistokrevných psů.